Wrocław Europejską Stolicą Kultury 2016!

Czerwiec252011
Czy wiecie, że Wrocław będzie promował polską kulturę w Europie w 2016 roku? Zwycięstwo, które odnieśliśmy nad innymi polskimi miastami, przyniesie nam wiele korzyści m.in: przewiduje się zwiększoną liczbę turystów, wzrośnie atrakcyjność miasta dla inwestorów, a co się z tym wiąże: powstanie więcej nowych miejsc pracy. Warto wspomnieć, że za samo zwycięstwo Wrocław wzbogaci się o 1,5 miliona euro.
Z tej okazji stolicy Dolnego Śląska też należy się chociaż kilka zdjęć, które nieco urozmaicą mojego bloga.
Pierwszą atrakcją którą dziś zobaczycie, jest fontanna multimedialna. Chociaż pokaz do najdłuższych nie należy (15 minut), to naprawdę cieszy oko i jest zupełnie darmowy. Multimedialne widowisko, to eksplozja kolorów, muzyki i wody (ta podobno wystrzeliwana jest na wysokość ok. 40 metrów!). Znajduje się ona przy Hali Stulecia, a pokazy rozpoczynają się co godzinę od rana do wieczora.


EDYCJA POSTA 3.07.2011 - żeby w przyszłości nie umieszczać nowych postów dotyczących zdjęć nocnych Wrocławia, wszystkie kolejne obrazki będą dodawane do tego posta. Może kiedyś uzbiera się tego trochę więcej i całość będzie się lepiej prezentować niż teraz.
Poza tym zapraszam was do Wrocławia, gdzie zobaczycie wszystko na własne oczy i być może przekonacie się, dlaczego to właśnie Wrocław zwyciężył w konkursie ESK 2016.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Wszystkie komentarze są moderowane, dlatego nie wyświetlą się od razu.