FAQ

Oto kilka odpowiedzi na najczęściej zadawane przez was pytania:

PYTANIE: Jesteś bardzo przystojnym mężczyzną. Czy podczas sesji fotograficznych zdarza ci się onieśmielać swoje modelki?

- ...żartuję, nikt nigdy nie zadał mi takiego pytania
:-)


PYT. : Ile to wszystko kosztuje?
ODP. : Wszystko zależy od rodzaju usługi, terminu, miejsca w którym mam wykonać zdjęcia, ilości godzin fotografowania i wielu innych czynników, które wpływają na końcową wycenę zlecenia. Dlatego nie znajdziecie tutaj żadnego cennika. Do każdego klienta podchodzę indywidualnie.
_____
PYT. : Czy fotografujesz tylko na terenie Wrocławia?
ODP. : Tak się złożyło, że większość zleceń otrzymuję właśnie z rodzinnego miasta lub Dolnego Śląska, chociaż zdarzało mi się już pracować np. w Poznaniu czy Małopolskim Żywcu. Jestem zmotoryzowany, więc nie jest dla mnie problemem dojechać do was nawet w dalsze rejony kraju.
_____
PYT. : Którą dziedzinę fotografii lubisz najbardziej i dlaczego?
ODP. : Lubię fotografować ludzi. Za każdym razem odczuwam olbrzymią satysfakcje, kiedy uda mi się wyłapać i sfotografować emocje, które im towarzyszą w danej sytuacji. Ciężko jest określić, która dziedzinę fot. lubię najbardziej, ale chyba największą przyjemność sprawia mi fotografia portretowa i reportażowa.
_____
PYT. : Jak długo trzeba czekać na zdjęcia po wykonanej sesji?
ODP. : Zdjęcia które do Was trafiają nie są bezpośrednio z aparatu. Każde jest zrobione w formacie RAW - co oznacza, że trzeba je osobno wywołać i dodatkowo obrobić. Najczęściej czas oczekiwania nie przekracza 60 dni od wykonania zdjęć.
_____
PYT. : Czy posiadasz dokument uprawniający cię do fotografowania w kościele?
ODP. : Oczywiście. Na każde ślubne zlecenie zabieram ze sobą legitymację, którą fotografowie i wideofilmowcy otrzymują po udziale w specjalnym szkoleniu (organizowanego przez Kurię).
_____
PYT. : Czy każde zlecenie wykonujesz osobiście, czy może dzielisz obowiązki z innymi współpracownikami?
ODP. : Prowadzę zarejestrowaną jednoosobową działalność gospodarczą. Dlatego też wszystkie zlecenia wykonuję sam, we własnej osobie. Tyczy się to nie tylko samego fotografowania, ale również pracy przy obróbce graficznej.
_____
PYT. : Zapoznaliśmy się z ofertą i jesteśmy zainteresowani nawiązaniem współpracy. Co teraz?
ODP. : Kolejnym krokiem (jeśli tylko to możliwe) jest spotkanie osobiste, na którym pokazuję przykładowe reportaże ślubne, bądź sesje portretowe. To jest fantastyczna okazja by się poznać, porozmawiać o waszych oczekiwaniach i o tym, czy dam radę im sprostać. Na sam koniec podpisujemy stosowną umowę, która jest oficjalną rezerwacją terminu i gwarancją, że nikt wam go już nie odbierze.
_____
PYT. : Jak przychodzisz ubrany do pracy?
ODP. : Obowiązkowo garnitur, odpowiednia koszula i obuwie - Ale tylko wtedy, gdy wykonuję reportaż ślubny lub inne wydarzenie, które wymaga stosownego ubioru. Jeśli chodzi o sesję portretową, to nie widzę potrzeby by ubierać się jak 'stróż w Boże Ciało' ;)


Jeśli masz jakieś pytania, zapraszam do KONTAKTU.